Volkswagen-ը շարունակում է առավելագույնս օգտագործել Bentley 12 մխոցանի շարժիչով ավտոմեքենաների վաճառքի ավարտը: Այժմ այս իրադարձության նախօրեին ներկայացվել է Batur Convertible-ի սահմանափակ սերիան, գրում է Drom.ru-ն։
Batur Convertible-ը երկու տարի առաջ երկու Continental GT-ի մոտիվներով թողարկված՝ Batur կուպեի վրա հիմնված երկտեղանոց կաբրիոլետ է: Volkswagen W12 շարժիչը, որն ավելի քան 20 տարի աշխատում է Bentley մեքենաների վրա, հասնել է իր գագաթնակետին Batur-ում՝ արտադրելով առավելագույն 740 ձիաուժ հզորություն և 1000 Նմ առավելագույն պտտապահ: VW W12 շարժիչների արտադրությունը կդադարեցվի ամռանը։ Bentley-ն Volkswagen-ի միակ ստորաբաժանումն է, որը դեռ օգտագործում է դրանք: Արտանետման համակարգը պատրաստված է տիտանից։
Արտադրության համար նախատեսված 16 Bentley Batur Convertibles նմուշօրինակներից յուրաքանչյուրը խստորեն կհամալրվի՝ հաճախորդների անձնական ​​հայեցողությամբ:
Batur Convertible-ի արժեքի ստորին սահմանը 2 միլիոն բրիտանական ֆունտ է:
BMW-ն ներկայացրել է յուրօրինակ M8
Ոճաբանները ստեղծել են էլեգանտ, ներդաշնակ ուրվագիծ՝ հստակ հղումով լեգենդար BMW M1 կուպեին: Մեքենայի...
Bugatti-ն ներկայացրել է վերջին թողարկման Chiron-ը
Bugatti-ն ավարտել է Chiron մոդելի արտադրությունը...
Cadillac-ը ներկայացրել է նոր հզոր մարտկոցով Optiq էլեկտրական մեքենան
Սակայն Cadillac Optiq-ը պարծենում է 85 կիլովատ/ժամ հզորությամբ մարտկոցով, որն ապահովում է վերոհիշյալ գնահատված հեռահարությունը 300 մղոն...
Մասկի բոլոր ընկերություններին դժվար շրջան է սպասվում Tesla-ի խնդիրների պատճառով. Bloomberg
Սպառնալիք Մասկի ընկերությունների կայունությանը...
6 ամսով երկարաձգվեց ավտոմեքենաների խլացուցիչների օգտագործված կատալիզատորների կերամիկական թափոնների արտահանման արգելքը
Նշենք, որ դեռեւս 2023-ի նոյեմբերին կառավարությունը արտահանման ժամանակավոր (6 ամսով) արգելք էր կիրառել  ՀՀ տարածքից ավտոմեքենաների խլացուցիչների օգտագործված…
Nissan-ը 84 հազար հին մեքենաների տերերին հորդորել է մեքենան չվարել անվտանգության բարձիկների պայթյունի վտանգի պատճառով
Nissan-ում նշել են, որ վարորդերին ուղղված նախազգուշացումը վերաբերում է 2002-2006 թվականների արտադրության Sentra սակավալիտրաժ մեքենաներին...

Volkswagen продолжает выжимать максимум из анонсированного скорого прекращения продаж автомобилей Bentley с 12-цилиндровым двигателем. Теперь в преддверии этого события представлена ограниченная серия Batur Convertible, пишет Drom.ru.
Batur Convertible — это двухместный кабриолет по мотивам выпущенного два года назад купе Batur на базе Continental GT.
Двигатель W12 марки Volkswagen, которым свыше 20 лет оборудуют автомобили Bentley, на Batur достигает пика своей производительности, выдавая 740 л.с. максимальной мощности и 1000 Нм пикового крутящего момента.
Выпуск двигателей VW W12 будет прекращен летом. Bentley — единственное подразделение Volkswagen, которое их еще использует.
Выпускная система изготовлена из титана.
Этот кабриолет золотой — буквально. Колечко переключения ездовых режимов под рычагом КП у него изготовлено методом трехмерной печати из розового золота. При этом интерьер обходится без современной мультимедиа — совсем. Вместо нее в консоль вмонтированы три аналоговых бортовых прибора.
Каждый из запланированных к выпуску 16 экземпляров Bentley Batur Convertible будет укомплектован строго по индивидуальным пожеланиям покупателей.
О ценах говорить не имеет смысла, верхнего предела стоимости Batur Convertible формально нет, нижний — 2 миллиона британских фунтов.
BMW представил уникальный M8
Стилисты создали изящный гармоничный силуэт ...
Bugatti представила последний Chiron
Компания Bugatti завершила выпуск модели ...
Cadillac анонсировал свой новый электрокар Optiq с мощным аккумулятором
Компания Cadillac не сообщила конкретную максимальную скорость зарядки от постоянного тока, но заявила, что Optiq может преодолеть до 79 миль (около 127 км) за 10 минут на быстром зарядном устройстве...
Bloomberg: всем компаниям Маска грозит сложный период из-за проблем в Tesla
Оно отмечает, что в Tesla «царит беспорядок», не прекращаются увольнения и расшатан моральный дух сотрудников….
Продлен запрет на экспорт отходов катализаторов автомобильных глушителей из Армении
Еще в ноябре 2023 года Правительство ввело...
Nissan призвал владельцев около 84 000 старых автомобилей не садиться за руль из-за риска взрыва подушек безопасности
В Nissan заявили, что предупреждение не садиться за руль распространяется на некоторые малолитражные автомобили Sentra 2002-2006 годов выпуска...