Կառավարությունն իր այսօրվա՝ ապրիլի 25-ի նիստում փոփոխություն կատարեց իր որոշումներից մեկուվ, ըստ որի 44-օրյա պատերազմի  հետևանքով քաղաքացիական անձանց շրջանում անհայտ կորածների (ինչպես նաև գերեվարվածների) ընտանիքները ևս երկու ամիս կստանան տրամադրվող սոցիալական աջակցությունը:
Որոշման շրջանակներում վերը նշված անձանց սոցիալական աջակցություն տրամադրելու համար առկա է 6,6 մլն դրամ լրացուցիչ ֆինանսական միջոցների հատկացման անհրաժեշտություն:
Խոսքը 11 անհայտ կորած (ինչպես նաև գերեվարված) անձանց ընտանիքների մասին է, նրանք մարտ եւ ապրիլ ամիսներին կստանան 300-հազարական դրամ:
ՄԱԿ-ի Խոշտանգումների դեմ կոմիտեի եզրահանգումները Ադրբեջանի կողմից՝ իր պարտավորությունների կատարման վերաբերյալ
ՄԱԿ Խոշտանգումների դեմ կոմիտեն 2024թ. մայիսի 10-ին հրապարակել է Ադրբեջանի կողմից ՄԱԿ Խոշտանգումների դեմ կոնվենցիայի ներքո...

Правительство Армении на заседании 25 апреля внесло изменение в одно из своих решений, согласно которому семьи без вести пропавших гражданских лиц (а также находящихся в плену) в результате 44-дневной войны еще два месяца будут получать предоставляемую социальную поддержку.
В рамках решения необходимо выделить дополнительные финансовые средства в размере 6,6 млн. драмов для оказания социальной поддержки вышеуказанным лицам.
Речь идет о семьях 11 без вести пропавших лиц (либо пленных), они в марте и апреле получат по 300 000 драмов.