Ապրիլի 30-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը՝ ՀՀ կառավարության անունից և «Ռենշին» ՍՊԸ-ի կողմից՝ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարությանը ստորագրել են Համաշխարհային առևտրի կենտրոն (WORLD TRADE CENTER (WTC) կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրի իրականացման պայմանագիրը։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Այսօր ստորագրվել է նաև մեկ այլ եռակողմ պայմանագիր՝ ՀՀ կառավարության, «Ռենշին» ՍՊԸ-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից, որով կստեղծվի «Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան» փակ բաժնետիրական ընկերությունը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն (WORLD TRADE CENTER (WTC) կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրին և «Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան» փակ բաժնետիրական ընկերության հիմնադրմանը մասնակցելու մասին» որոշումը գործադիրը հաստատել է 2023 թ․ սեպտեմբերի 7-ի N 1529-Ա որոշմամբ:

Minister of Economy Gevorg Papoyan, on behalf of the Armenian government, and General Director Eduard Marutyan, on behalf of Renshin LLC, on Tuesday signed the contract to build a World Trade Center (WTC) in Yerevan, Armenian News-NEWS.am has learned from the press service of the Armenian government.
Also, a tripartite agreement was signed between the Armenian government, Renshin LLC, and HayPost CJSC on establishing the World Trade Center Yerevan CJSC.
The decision to participate in the WTC construction project in Yerevan and the establishment of the World Trade Center Yerevan CJSC had been approved by an Armenian government decision made on September 7, 2023.