Բրիտանական Whatcar.com պարբերականը, որը մասնագիտացած է ավտոմոբիլային հետազոտությունների ոլորտում, կազմել է լիաքարշակ մեքենաների լավագույն վարկանիշը։ Այդ մեքենաների մեծ մասը կարելի է գնել Ռուսաստանում։ Եկեք պարզենք, թե որոնք են այս մոդելները և որքան արժեն դրանք մեր շուկայում:
Լավագույն լիաքարշակ քրոսովերների վարկանիշում առաջին տեղն է զբաղեցրել Audi Q7-ը։ Փորձագետները նշել են մեքենայի բարձր հուսալիությունն ու անվտանգությունը, տարբերակների լայն տեսականի և հզոր շարժիչների տպավորիչ տեսականին, գրում է Autonews-ը։
Միաժամանակ, հետազոտության հեղինակները խորհուրդ են տալիս օգտագործված մեքենա գնելիս ուշադրություն դարձնել այն մոդելներին, որոնք արտադրվել են մինչև 2019 թվականը։ Նրանք բացատրել են, որ հենց այդ ժամանակ է մոդելը ենթարկվել ռեսթայլինգի, որից հետո ստացել է ոչ ամենահարմար մուլտիմեդիա և ոչ այնքան հուսալի ավտոմատ փոխանցման տուփ։
Ինչպես նշում են հետազոտության հեղինակները, BMW X3 քրոսովերը մեծ ժողովրդականություն է վայելում Մեծ Բրիտանիայում իր ոճային արտաքինով և սարքավորումների լայն ընտրանիով: Նրանք նաև «գումարած» նշանով նշել են ֆունկցիոնալ և հարմարավետ ինտերիերը։
Volvo XC90-ը լավագույն յոթ տեղանոց լիաքարշակ քրոսովերն է երկրորդային շուկայում: Համենայն դեպս, սրանում վստահ են հետազոտության հեղինակները։ Շվեդական մեքենան պարծենում է ընդարձակ և ոճային ինտերիերով, ինչպես նաև ընդարձակ բեռնախցիկով:
Չորրորդ տեղում Skoda Karoq-ն է։ Մասնագետների կարծիքով՝ սա հիանալի տարբերակ է լիաքարշակով ընտանեկան մեքենա գնելու համար։ Այս մոդելի առավելությունների թվում են հուսալի 2 լիտրանոց բենզինային և դիզելային շարժիչները, գործնական ինտերիերը և մատչելի գները։
Լավագույն լիաքարշակ քրոսովերների հնգյակը լրացնում է BMW X1-ը (2015–2022): Հետազոտության մեջ նշվում է, որ այս մեքենան ունի ընդարձակ սրահ, շատ հարմար և ֆունկցիոնալ iDrive տեղեկատվական-ժամանցային համակարգ և տարբերակների տպավորիչ շարք:

The UK's Whatcar.com magazine, which specializes in automotive research, has compiled a ranking of all-wheel drive cars.
Accordingly, the Audi Q7 took the first place in the ranking of the top all-wheel drive crossovers. Experts noted the high reliability and safety of this car, its wide range of options, and an impressive range of powerful engines, reports Autonews.
At the same time, the authors of this research recommend that when buying a used car, you should pay attention to the models that were produced before 2019. They explained that it was then that the model underwent restyling, after which it got not the most convenient multimedia and not so reliable automatic transmission.
The authors of this study note that the BMW X3 crossover is very popular in the UK due to its stylish appearance and wide selection of equipment. Also, they noted with a "plus" sign its functional and comfortable interior.
The Volvo XC90 is the best seven-seat all-wheel drive crossover on the secondary market. At least, this is what the authors of the study are sure of. This Swedish car boasts a spacious and stylish interior as well as a spacious trunk.
The Skoda Karoq is in fourth place in this ranking. According to experts, this is an excellent option for buying a family car with all-wheel drive. Among the advantages of this model are reliable 2-liter gasoline and diesel engines, practical interior, and affordable prices.
And the BMW X1 (2015-2022) completes the top five all-wheel drive crossovers. The study notes that this car has a spacious interior, a very convenient and functional iDrive infotainment system, and an impressive range of options.