Խնդրում եմ՝ «հանձնում» բառով հարց մի ձեւակերպեք, մենք ոչինչ չենք հանձնում, մենք տալիս ենք այն, ինչը մերը չէ: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 30-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը:
Հարցին, ինչո՞ւ այդ հատվածներն Ադրբեջանին տալով Հայաստանը չի ստանում Բերքաբերի տարածքները, որոնք եւս Տավուշում են եւ հակառակորդի վերահսկողության տակ, նա պատասխանեց. «Դա քննարկման հարց է, իսկ ո՞վ ասաց, որ չենք ստանալու: Որեւէ մեկը չի ասել, որ չենք ստանալու»:
Կիրանց մեծ թվով ոստիկաններ են ժամանել. բնակիչներին ժամանակ են տվել ճանապարհը բացելու համար (ուղիղ)
Կիրանց ժամանած ոստիկանության աշխատակիցները փորձում են բացել Հայաստան-Վրաստան միջպետական ճանապարհը...
Ասում են՝ իբր 25 հեկտար հող են վերադարձրել Կիրանցին, բայց դա մեր հսկողության տակ է եղել. Կիրանցի բնակիչներ
Բնակիչներից մեկն ասում է. «Համայնքի անունից հայտարարում եմ՝ երկու անգամ ընտրել ենք «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը 80-90 տոկոս ձայնով…

Пожалуйста, не формулируйте вопросы со словом «сдача», мы ничего не сдаем, мы отдаем то, что не наше. Об этом заявила в беседе с журналистами 30 апреля депутат от правящей партии «Гражданский договор» Эрикназ Тигранян.
На вопрос, почему, отдав известные участки Азербайджану, Армения не получает территории Беркабера, которые также находятся в Тавуше и находятся под контролем противника, Тигранян ответила: «Это вопрос обсуждения. А кто сказал, что не получим? Никто не говорил, что мы этого не получим».
Как бы Серж Саргсян решил армяно-азербайджанский вопрос?
Прежде всего у нас была бы четкая позиция…
Экс-президент Армении: Давно перестал реагировать на действия Азербайджана
2-3 года назад, когда мы реагировали…
Белоусов: Баку и Еревану навязывают подписание мирного договора на западных площадках
Он также заявил, что от Грузии добиваются активных антироссийских действий — Запад финансирует акции протеста…
Блинкен и Фидан обсудили возможности поддержания мира на Южном Кавказе
Госсекретарь Блинкен и министр иностранных дел Фидан обсудили усилия по достижению соглашения о прекращении огня в Газе…
Захарова: Делимитация госграницы между Азербайджаном и Арменией важна для региональной стабильности
Мы поддерживаем урегулирование всех делимитационных вопросов исключительно политико-дипломатическими…