ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատում բանաձեւ է ներկայացվել, որը պատժամիջոցներ է սահմանում 44 ադրբեջանցի պաշտոնյաների նկատմամբ՝ կապված Արցախում հայերի էթնիկ զտումների հետ։ Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ  Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Դինա Տիտուսը։
«Ես հենց նոր ներկայացրեցի Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերանայման օրինագիծը, որը նպատակ ունի միջոցներ ձեռնարկել 44 ադրբեջանցի պաշտոնյաների դեմ՝ կապված Արցախում հայերի էթնիկ զտումների և քաղաքական ընդդիմության դաժան բռնաճնշումների հետ:
Միացյալ Նահանգները պետք է հաստատուն դիրքորոշում ընդունի Հայոց ցեղասպանության հարցում»,- գրել է ամերիկացի քաղաքական գործիչը X-ի իր միկրոբլոգում։

В Палате представителей США представили резолюцию, предусматривающую введение санкций против 44 должностных лиц Азербайджана в связи с этнической чисткой армян в Арцахе. Об этом сообщила член Палаты представителей США Дина Тайтус.
«Я только что представила  Закон о пересмотре санкций в отношении Азербайджана, предусматривающий принятие мер в отношении 44 должностных лиц Азербайджана в связи с этнической чисткой армян в Арцахе и жестокими репрессиями в отношении политической оппозиции.
США должны занять твердую позицию в отношении геноцида армян», - написала американский политик в своем микроблоге в Х.